Psychoterapia online

Chcesz się zapisać do psychoterapeuty online? A może potrzebujesz, żebyśmy pomogli Ci dobrać terapeutę do Twojego problemu? Zapraszamy na www.trzymsie.pl. Prowadzimy psychoterapię online w nurcie poznawczo-behawioralnym, o najlepiej udowodnionej skuteczności.

Pomożemy Ci wygrać z lękami, depresją, natręctwami, chorobą afektywną dwubiegunową, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniem czy zaburzeniami osobowości. Nasi terapeuci online będą wspierać Cię w przypadku problemów w związku, problemów w rodzinie, poważnej choroby, po przeżytych traumatycznych przeżyciach czy w żałobie. Psychoterapia online jest również rozwiązaniem przy problemach z zasypianiem, braku motywacji czy nieśmiałości.

Nawet jeśli nie jesteś pewien, co Cię trapi, rozmowa ze specjalistą w dziedzinie psychologii może przynieść ulgę i sprawić, że poczujesz się lepiej. Psychoterapeuta online pomoże Ci dotrzeć do źródła problemu, ustalić oczekiwania i stworzyć plan działania w celu poprawy sytuacji.

 

Terapia online w Trzymsie.pl

Ważne! Jeśli jesteś w kryzysie i potrzebujesz natychmiastowej pomocy, skorzystaj z Kryzysowego Telefonu Zaufania, który jest czynny całodobowo 7 dni w tygodniu: 800 70 2222 (lub chatu na https://centrumwsparcia.pl/)

 

Psychoterapia online

Prowadzimy psychoterapię online w nurcie poznawczo-behawioralnym inaczej CBT (ang. cognitive-behavioral therapy), która jest praktyką psychologiczną opartą na dowodach naukowych (ang. Evidence Based Practice, w skrócie EBP). Oznacza to, że jej skuteczności dowiedziono na drodze badań naukowych. Terapia poznawczo-behawioralna jest najlepiej przebadaną spośród praktykowanych metod postępowania terapeutycznego. Zawiera ona w sobie elementy psychologii poznawczej i pozwala zidentyfikować nieadaptacyjne sposoby myślenia, działania czy radzenia sobie oraz zastąpić je tymi bardziej użytecznymi.

Cena sesji psychoterapii poznawczo-behawioralnej online to 160-250 złotych za 50-minutowe spotkanie. Już na początku terapeuta ustali z Tobą cele i ramy czasowe terapii.

Terapia poznawczo-behawioralna online jest tak samo skuteczna, co jej stacjonarny odpowiednik czyli spotkania twarzą w twarz ze specjalistą. Świadczą o tym różne badania oraz ich metaanaliza, o czym możesz przeczytać tutaj oraz tutaj.

Pamiętaj, zawsze warto szukać pomocy. Czasami myślimy, że nasza sytuacja jest nieodwracalna, ale może okazać się, że rozmowa z terapeutą pomaga spojrzeć na nią z innej perspektywy i odzyskać nadzieję na poprawę.

Terapia online – czy warto?

Pamiętaj, że korzystanie z usług psychoterapeuty to żaden powód do wstydu. Nie świadczy to też o słabości. Coraz więcej osób, także tych znanych i odnoszących sukcesy w życiu zawodowym bierze udział lub brało udział w terapii. Czasami potrzebujemy odrobinę pomocy eksperta, na tej samej zasadzie, co w przypadku korzystania z usług dietetyka, trenera czy lekarza. Psychoterapeuta, który poznawał psychikę ludzką przez co najmniej kilka lat, będzie w stanie pomóc nam zrozumieć działanie naszego umysłu.

Czy terapia online ma sens?

Jeśli zastanawiasz się, czy psychoterapia online działa, odpowiadamy, że tak. Terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym jest w przypadku wielu problemów co najmniej tak samo skuteczna jak spotkania w gabinecie. Skuteczności takiej terapii online dowiodło tego kilkanaście badań oraz ich metaanaliza. Postawiliśmy na terapię online CBT, ponieważ jesteśmy przekonani o jej skuteczności.

10 faktów o psychoterapii online

Psychoterapia online staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób zastanawia się, jak może wyglądać takie wsparcie i czy jest skuteczne. Oto kilka faktów o terapii online.
1. Wsparcia terapeutycznego mogą udzielać profesjonalni, dobrze wykształceni terapeuci. Dobry terapeuta ukończył lub jest co najmniej w połowie czteroletniego szkolenie, jest zrzeszony w towarzystwie psychoterapii i poddaje swoją pracę superwizji.
2. Psychoterapia online to komfortowe rozwiązanie dla osób zmagających się z problemami ze zdrowiem, ponieważ pozwala skorzystać ze wsparcia terapeutycznego bez wychodzenia z domu.
3. Terapia online może być dobrym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Niestety, w dalszym ciągu wiele budynków i ulic jest niedostosowanych do ich potrzeb, co może utrudnić wizyty w gabinecie.
4. Psychoterapia przez internet pozwala skorzystać ze wsparcia terapeuty, nawet jeżeli nie mieszkamy w dużym mieście, w którym mamy szeroki wybór dobrych terapeutów.
5. Psychoterapia online jest odpowiedzią dla ludzi zapracowanych. Jeśli pracujesz dużo – nie tracisz czasu na dojazdy. Jeśli często wyjeżdżasz służbowo – możesz korzystać z terapii podczas nieobecności w kraju.
6. Psychoterapia online ułatwia szybki kontakt z terapeutą w sytuacji kryzysowej.
7. Terapia online to odpowiedź dla osób, które żyją na emigracji. Psychoterapeuta z rodzinnego kraju dobrze zrozumie ich korzenie kulturowe. Nawet jeśli mówimy biegle w nowym języku, o problemach zwykle myślimy w języku ojczystym. Terapia online umożliwia terapię po polsku żyjącym na emigracji.
8. Psychoterapia online umożliwia korzystanie z pomocy terapeuty rodzicom z małym dzieckiem. Wyjście na kilka godzin może być niezwykle kłopotliwe z niemowlakiem w domu. Terapia online ułatwi organizację czasu i utrzymanie stałości terapii.
9. Badania naukowców dowodzą, że terapia przez internet może być tak samo skuteczna jak terapia stacjonarna.
10. Decydując się na terapię online, warto skorzystać z dużego serwisu, który weryfikuje wykształcenie terapeutów i gwarantuje bezpieczeństwo płatności.

Zalety terapii online

▶ Terapia online umożliwia uzyskanie pomocy psychologicznej w ojczystym języku Polakom żyjącym lub czasowo przebywającym za granicami kraju. Dla osób, które nie są biegłe w języku obcym, rozmowa po polsku jest najlepszym rozwiązaniem – brak bariery językowej ułatwia komunikację między pacjentem a terapeutą, pozwala się otworzyć i redukuje ilość ewentualnego stresu związanego z psychoterapią.

▶ Psychoterapia online gwarantuje większą anonimowość. Internet sprawia, że nawet osobom nieśmiałym może być łatwiej mówić o sobie. Fakt, że sesje odbywają się w bezpiecznym miejscu – zaciszu naszego domu mogą pomóc nam bardziej się otworzyć. Psychoterapia online to również dobre rozwiązanie, jeśli z jakichś powodów obawiasz się, że spotkasz swojego znajomego w drodze do terapeuty. Mimo że korzystanie z pomocy psychologicznej staje się coraz bardziej popularne i nie jest powodem do wstydu, nasza psychika to prywatna sprawa, o której nie musimy chcieć rozmawiać z innymi.

▶ Terapia przez internet to wygoda i oszczędność czasu. Osobom, które mają napięty grafik, daje ona możliwość umówienia sesji późnym wieczorem lub w trakcie “okienka” między zajęciami czy spotkaniami. Dojazd do gabinetu zajmuje czas zarówno pacjentowi, jak i terapeucie. Specjalista pracujący zdalnie może oferować więcej zróżnicowanych godzin sesji, nawet późnym wieczorem, w weekendy czy niektóre święta.

▶ Dla niektórych psychoterapia w formie online to pierwszy krok lub jedyna możliwość kontaktu z terapeutą. Jest niezastąpionym rozwiązaniem dla osób, które wymagają pomocy psychoterapeutycznej, a z różnych względów nie mogą z niej skorzystać w gabinecie psychoterapeuty – na przykład z powodu choroby bądź odległego miejsca zamieszkania. W przypadku lęku społecznego, nieśmiałości lub zaburzeń, które utrudniają podróż do gabinetu, może być łatwiej zacząć terapię od sesji online, ponieważ taka forma zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Psychoterapia online umożliwia również korzystanie z usług terapeuty osobom niepełnosprawnym. Dotarcie do gabinetu może być dla nich problematyczne, szczególnie jeśli sesje odbywają się w budynku, który nie jest dostosowany do ich potrzeb.

▶ Psychoterapia online zapewnia większy wybór i dostęp do najlepszych specjalistów. Jeśli mieszkasz w niewielkim mieście, Twój wybór może być ograniczony. Być może korzystałeś już z usług specjalisty w Twojej okolicy. Dzięki możliwości uczestnictwie w spotkaniach online możesz wybrać spośród najlepszych psychoterapeutów z całej Polski.

Dlaczego terapia online z trzymsie.pl?

Pomożemy Ci wygrać z lękiem, natręctwami, depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami oraz traumami. Psycholog online wesprze Cię także w przypadku problemów związanych z relacjami z innymi, niską samooceną, brakiem motywacji, stresem czy bezsennością, w momencie ważnych zmian życiowych takich jak emigracja, macierzyństwo czy poszukiwanie nowej pracy i trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzimy psychoterapię online w nurcie poznawczo-behawioralnym, o najlepiej udowodnionej skuteczności. Jedna sesja terapii trwa 50 minut i kosztuje 160-250 zł.

W trzymsie.pl lubimy konkrety. Naszym celem jest, aby skutecznie pomóc w Twoim problemie.

Umów się na sesję

Wirtualna recepcja

Zadaj nam pytanie dotyczące Twojego problemu, dopasowania dla Ciebie odpowiedniego terapeuty lub procesu rezerwacji sesji, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe. Jeśli pragniesz, abyśmy przekazali Twoje zapytanie konkretnemu terapeucie, napisz nam któremu.