Psycholog online cennik

Pacjenci mogą skorzystać z wyszukiwarki problemów na stronie głównej, aby wybrać odpowiedniego terapeutę lub napisać w tym celu do naszej wirtualnej recepcji. Sesja online odbywa się za pośrednictwem wybranego komunikatora: Skype, WhatsApp, Messenger lub Signal. Cała terapia trwa od kilku do kilkudziesięciu sesji w zależności od problemu. Terapia poznawczo-behawioralna (w skrócie CBT od angielskiego Cognitive-Behavioral Therapy) to terapia oparta na dowodach. Wyniki badań nad skutecznością psychoterapii poznawczo-behawioralnej online prowadzonych od około 20 lat potwierdzają, że jest równie skuteczna jak psychoterapia poznawczo-behawioralna prowadzona twarzą w twarz w gabinecie psychoterapeuty.

Koszt terapii online

Cennik sesji indywidualnej terapii online

obejmuje sesje wideo lub audio

160-250 zł/50 minut

  • cena w Euro: 40-62 €
  • sesja terapeutyczna dla jednej osoby
  • sesja przez wybrany komunikator
  • zweryfikowani terapeuci CBT
  • terapia oparta na dowodach

Cennik sesji terapii online dla par

zalecana sesja w formie wideo

340 zł/90 minut

  • cena w Euro: 85 €
  • sesja terapeutyczna dla partnerów
  • sesja przez wybrany komunikator
  • zweryfikowani terapeuci CBT specjalizujący się w terapii dla par
  • terapia oparta na dowodach
Sesja indywidualna terapii online w języku obcym*/ Individual online therapy session in English or other foreign language* = 250 PLN/62 €

*Skontaktuj się z recepcją recepcja@trzymsie.pl, aby poznać listę terapeutów prowadzących sesje w języku obcym. Za sesję w języku obcym uważa się język inny niż język polski.

*Contact the reception at recepcja@trzymsie.pl to get a list of our therapists who provide psychotherapy in foreing languages. All languages other than Polish are considered foreign.

Sesja partnerska terapii online w języku obcym*/ Couple online therapy session in English or other foreign language* = 400 PLN/100 €

*Skontaktuj się z recepcją recepcja@trzymsie.pl, aby poznać listę terapeutów prowadzących sesje w języku obcym. Za sesję w języku obcym uważa się język inny niż język polski.

*Contact the reception at recepcja@trzymsie.pl to get a list of our therapists who provide psychotherapy in foreing languages. All languages other than Polish are considered foreign.

Usługi

Zaświadczenie podstawowe

70 zł

potwierdzenie uczestnictwa w sesji/terapii w określonym czasie (*w sytuacjach indywidualnych stawkę może ustalić terapeuta, może też wystąpić potrzeba wykupienia dodatkowej konsultacji)

Usługi

Zaświadczenie rozszerzone

130 zł

zaświadczenie zawierające informacje wykraczające poza zakres zaświadczenia podstawowego (*w sytuacjach indywidualnych stawkę może ustalić terapeuta, może też wystąpić potrzeba wykupienia dodatkowej konsultacji)

Jak wybrać psychoterapeutę online i rozpocząć terapię przez internet w trzech łatwych krokach?

1. Wybierz problem lub konsultację ogólną.

Kliknij „Umów sesję” lub wejdź na stronę główną trzymsie.pl. Z listy problemów wybierz ten, z którym się zmagasz. Niektórzy z naszych psychoterapeutów specjalizują się w określonej tematyce, dlatego po wybraniu otrzymasz listę dopasowanych terapeutów. Jeśli nie jesteś pewien lub chcesz zasięgnąć ogólnej konsultacji wybierz „Konsultacja ogólna”.

2. Wybierz swojego terapeutę online.

Po wybraniu otrzymasz listę dostępnych terapeutów poznawczo-behawioralnych online trzymsie.pl. Po kliknięciu w ich zdjęcia możesz zapoznać się z ich opisami i kwalifikacjami. Wybierz tego, który najbardziej Ci odpowiada.

3. Wybierz termin terapii online i opłać sesję.

Wybierz odpowiadającą Ci datę i godzinę pierwszej sesji z wybranym terapeutą. Po zaznaczeniu terminu podaj swoje dane (potrzebujemy jedynie nick lub imię i adres mailowy do wysłania potwierdzenia płatności lub danych do przelewu), wybierz sposób płatności i opłać sesję swojej terapii online. Na podany adres mailowy otrzymasz potwierdzenie wpłaty, ustalimy też z Tobą szczegóły dotyczące połączenia z terapeutą.

Gotowe. Spotkaj się ze swoim terapeutą w wyznaczonym terminie.

Bądź dostępna/y na wybranym komunikatorze w czasie sesji. Pamiętaj, żeby przetestować wcześniej swoje połączenie z internetem. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów napisz do nas za pomocą formularza. Nasza Wirtualna Recepcja jest tu po to, żeby Ci pomóc.

Terapia online to możliwość otrzymania pomocy psychologicznej bez wychodzenia z domu.

Wybierz terapeutę online
Jak przygotować się do pierwszej sesji psychoterapii online?

Podczas pierwszej sesji z terapeutą online wspólnie ustalicie ramy czasowe i cele terapii. Psychoterapeuta będzie chciał Cię lepiej poznać, dlatego na pierwszym spotkaniu może zadawać pytania dotyczące tego, czym się zajmujesz, Twojej sytuacji rodzinnej, czy historii chorobowej. Będzie również chciał dowiedzieć się, co Cię do niego sprowadza i na czym chciałbyś się skupić podczas terapii poznawczo-behawioralnej online.

Przygotuj miejsce, z którego będziesz uczestniczyć w spotkaniu z psychoterapeutą online. Znajdź miejsce, w którym czujesz się komfortowo. Jeśli potrzebujesz większej prywatności, użyj słuchawek lub zestawu słuchawkowego.

Przetestuj swoje połączenie. Sprawdź, czy połączenie wideo na wybranym komunikatorze jest dobrej jakości. Możesz w tym celu wykonać połączenie próbne do znajomego lub członka rodziny. Możesz także przetestować prędkość swojego internetu na jednej ze stron, które to umożliwiają. Według Skype minimalna prędkość pobierania/przesyłania potrzebna do wykonania rozmowy wideo dobrej jakości to 400-500 kb/s / 400-500 kb/s. Zalecana prędkość pobierania/przesyłania do rozmów HD to od 1,2 Mb/s / 1,2 Mb/s. Jeśli korzystasz z routera Wi-Fi w swoim mieszkaniu/domu, pamiętaj, że czasami jakość połączenia z internetem może być inna w różnych pomieszczeniach.

Pomyśl, jakie tematy chcesz poruszyć. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z pomocy psychologicznej online, nowe doświadczenie może „wybić Cię z rytmu” i sprawić, że pominiesz coś, o czym pragniesz porozmawiać. Dlatego możesz wcześniej wynotować sobie to, co chcesz powiedzieć terapeucie, na przykład sytuacje, w których czujesz się niekomfortowo. Pamiętaj jednak, że będziesz mieć czas, żeby porozmawiać o wszystkim na kolejnych sesjach.

Nie denerwuj się. Sesja terapii online może być dla Ciebie czymś nowym. Jednak nie ma powodów do stresu. Pamiętaj, że terapeuta jest tu po to, żeby Ci pomóc. Nawet jeśli na początku będziesz mieć problemy z otworzeniem się, daj sobie czas. Terapeuta będzie starać się sprawić, żebyś czuła/ł się komfortowo podczas Waszych spotkań. Pamiętaj też, że korzystanie z pomocy psychologicznej nie jest powodem do wstydu czy oznaką słabości. Wykwalifikowany terapeuta to ekspert w dziedzinie psychiki ludzkiej, który wykorzystuje zdobytą podczas szkolenia wiedzę, żeby pomóc Ci zmienić perspektywę i poradzić sobie z różnymi problemami związanymi z psychiką ludzką. Jest to taki sam specjalistą jak dermatolog czy dentysta, ale skupia się na kwestiach umysłu.

Dlaczego terapia online z trzymsie.pl?

Pomożemy Ci wygrać z lękiem, natręctwami, depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami oraz traumami. Psycholog online wesprze Cię także w przypadku problemów związanych z relacjami z innymi, niską samooceną, brakiem motywacji, stresem czy bezsennością, w momencie ważnych zmian życiowych takich jak emigracja, macierzyństwo czy poszukiwanie nowej pracy i trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzimy psychoterapię online w nurcie poznawczo-behawioralnym, o najlepiej udowodnionej skuteczności. Jedna sesja terapii trwa 50 minut i kosztuje 160-250 zł.

W trzymsie.pl lubimy konkrety. Naszym celem jest, aby skutecznie pomóc w Twoim problemie.

Umów się na sesję

Wirtualna recepcja

Zadaj nam pytanie dotyczące Twojego problemu, dopasowania dla Ciebie odpowiedniego terapeuty lub procesu rezerwacji sesji, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe. Jeśli pragniesz, abyśmy przekazali Twoje zapytanie konkretnemu terapeucie, napisz nam któremu.