Trening regulacji emocji dla osób z ADHD

oparty na założeniach terapii akceptacji i zaangażowania

Trening regulacji emocji

Wiele osób z ADHD doświadcza trudności w regulacji emocji. Regulacja emocji jest naturalnym procesem, obejmującym wszelkie działania, które stosujemy w konfrontacji z emocjami.

Trening 2

Po czym poznać, że możesz mieć trudności w regulacji emocji?

Doświadczasz intensywnych emocji, z którymi trudno jest Ci sobie poradzić

Mówiono Ci, że jesteś zbyt wrażliwy/ zbyt emocjonalny, wyolbrzymiasz, bierzesz wszystko do siebie

Masz poczucie, że czasami „nie kontrolujesz” swoich emocji i to one kierują Tobą

Postrzegasz swoje emocje jako zagrażające, bądź jako słabość

Gdy doświadczasz trudnej sytuacji – nadmiernie ją analizujesz, wracasz do niej i przeżywasz wciąż na nowo

Unikasz sytuacji/ ludzi, którzy mogliby wywołać w Tobie trudne emocje

Zdarzało Ci się spożywać zbyt duże ilości jedzenia, alkoholu lub używek

ADHD to przewaga procesów pobudzenia nad hamowaniem i dlatego tak trudno czasem jest nam… wyhamować. Za kontrolę zachowania kierowanego emocjami odpowiada część naszego mózgu zwana przednią korą obręczy, która w przypadku osób z ADHD nie spełnia swojej roli. Dr Ned Hallowell użył świetnej metafory – że to tak jakby mieć mózg ferrari z… hamulcami od roweru.

Przygotowany przeze mnie Trening Regulacji Emocji oparty na założeniach Terapii Akceptacji i Zaangażowania pomoże Ci te hamulce zbudować.

PROGRAM UCZY, że przytłaczające uczucia nie są POWODEM zachowania; uczy jak zrobić dla nich miejsce i nie angażować się pod ich wpływem w niekorzystne zachowania.

Spotkanie kwalifikacyjne: (1 sesja)

Kwalifikacja do grupy odbywa się na podstawie konsultacji indywidualnych mających na celu ustalenie, czy ta forma pomocy będzie odpowiednia dla danej osoby. Cena konsultacji to 170 zł (bezzwrotne w przypadku braku kwalifikacji do grupy).

Moduł 1: Uważność emocji (5 sesji)

Jak radzić sobie z różnymi typami emocji, ograniczyć ich wpływ na nasze funkcjonowanie i przejąć kontrolę nad własnymi działaniami fizycznymi?

Moduł 2: Uważność myśli (2 sesje)

Jak radzić sobie z trudnymi, problematycznymi myślami, które pojawiają się razem z emocjami (krytyczne, negatywne myśli, wymówki umysłu, ruminacje)?

Moduł 3: Samowspółczucie (1 sesja)

Jak wypracować w sobie wspierający głos wewnętrzny i zadbać o siebie, gdy wszystko idzie nie tak?

Podsumowanie: (1 sesja)

Spotkanie będzie okazją do podsumowania zdobytej wiedzy, wspólnego dzielenia się przemyśleniami, czy zadawania pytań prowadzącej.

Marta Figurska

Poznaj prowadzącą

Marta Figurska

Certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. W swojej pracy łączy założenia III fali terapii poznawczo-behawioralnych, głównie terapii schematu oraz terapii akceptacji i zaangażowania. Staż odbywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Pasjonuje się tematyką ADHD, stale poszerza swoją wiedzę, szkoląc się u polskich oraz zagranicznych specjalistów (m.in. Russ Harris, Jennifer Kemp).

Najbliższe terminy:

Jutro 17:00
18.07 08:00
Trening 3

Trening regulacji emocji (9 spotkań)

Czas trwania: 9 tygodni

Długość pojedynczego spotkania: 2h

Termin: środy 18:30–20:30

Rozpoczęcie treningu: 18 września 2024

Liczba osób w grupie: 6–9

+170 zł – kwalifikacja do grupy

Kwalifikacja do grupy odbywa się na podstawie konsultacji indywidualnych mających na celu ustalenie, czy ta forma pomocy będzie odpowiednia dla danej osoby. Cena konsultacji to 170 zł (bezzwrotne w przypadku braku kwalifikacji do grupy).

Przeciwwskazania do uczestniczenia w grupie: aktywne uzależnienie od substancji chemicznych (alkohol, narkotyki), obecność myśli samobójczych (w w/w przypadkach bardziej adekwatne będą inne formy pomocy)

Trening 4
Recepcja

Wirtualna recepcja